Оформлення могили на цвинтарі
Приблизно через рік після поховання на могилі можна встановити пам'ятник і упорядкувати територію поховання. За цей час земля вже повністю осяде і щільність ґрунту дозволить монтаж надгробка без зсувів. У разі кремації таких побоювань не буде, тому всі роботи з благоустрою можна проводити після закладання капсули із прахом.
Якщо стоїть старий могильний камінь, то перш ніж розпочати роботу, потрібно його демонтувати.
Також необхідно уточнити вимоги цвинтарів. Адміністрації можуть встановлювати обмеження висоти огорожі, пам'ятника, посадки дерев та кущів, встановлення навісних тентів.
Уточніть габарити майданчика. Для монтажу потрібні точні дані встановлення пам'ятника на могилу та простір біля неї.
Як вибрати оформлення надгробків та могил?
Існує кілька способів:
1. Бетонні протиусадкові плити. Це популярний варіант, який коштує недорого, але робить місце поховання акуратним та доглянутим. Плити є цільнолитими плато з бетону, виконані за стандартними розмірами. Вартість встановлення таких плит набагато дешевше, ніж облицювання плиткою або бруківкою. Установка виконується протягом 2-3 годин залежно від погоди. Перевага - повне виключення провалів ґрунту під надгробним каменем.
2. Оформлення пам'ятників на цвинтарі гранітними плитами. Це найдорожчий, при цьому найміцніший і стильний варіант. Гранітні плити відрізняються надміцністю та витримують багаторазові цикли зміни температурного режиму. І завжди виглядають просто чудово при мінімальному догляді.
3. Заповнення проміжків відкритої землі мармуровою крихтою. Грунт обробляють гербіцидами, прокладають геотекстиль, що виключає зростання бур'янів. Таке покриття легко пропускає вологу та змиває бруд. Виконання займає 1-2 години, служить довго і не вимагає догляду.
Цю послугу замовляють як окрему, так і в рамках комплексу «догляд за могилами у Харкові».
4. Укладання штучної трави. Незважаючи на простоту монтування та бюджетність методу, дозволяє значно покращити зовнішній вигляд поховання швидко та для будь-якого квітника. Недолік: можливе проростання трави, втрата кольору за 1-2 сезони. І все-таки вона виглядає як пластмасове покриття, що не таке естетично, в порівнянні з натуральним каменем.
5. Металеві та гранітні огорожі. Надійно захищає місце поховання від сторонніх, виконується з кованих та зварених елементів, а для оформлення могил гранітом краще вибрати обрамлення з натурального каменю в тон основної композиції.
6. Тротуарна плитка. Вона безпосередньо конкурує за популярність із плитами з бетону, але не дивлячись на більш трудомісткий процес монтування, вона має низку переваг. Вибір орнаменту, форм, можливість укладання за нестандартними параметрами та легкість ремонту є ключовими параметрами при виборі.
7. Бруківка з граніту. Перевірена міцність та здатність багато років служити без ремонту, робить бруківку дуже привабливою для укладання на ґрунт біля надгробної композиції з натурального каменю.
8. Для завершення загального стилю встановлюють вазу для квітів Розмір та форму можна вибрати з особистих уподобань та розмірів букетів. Для великих і високих краще зупинитися на габаритніших вазах. Для дрібніших достатньо вазу середнього розміру з широкими краями.
Якщо вам самим важко визначитися зі способом оформлення. Наші консультанти в мережі магазинів Арегст Стоун можуть проконсультувати, який найбільше підійде до обраного місця поховання.
Телефонуйте зараз і отримайте першу консультацію.